EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

14
Marec
2016

Zamestnanci školského stravovania

Pridané: 14.3.2016 15:00:00

Zamestnanci školského stravovania V školskej jedálni nemôže pracovať hocikto. Pre zamestnancov zariadení školského stravovania platia prísne predpisy. Pred nástupom do pracovného pomeru musia preukázať svoje kvalifikačné predpoklady, odbornú spôsobilosť a zdravotnú spôsobilosť. Čo sa pod týmito tajomnými názvami skrýva sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

zamestnanci školskeho stravovania

Prosim Vas môže mi niekto povedať,kto pisal tento članok.U nas sa veduca kuchyne ohradza že dnes už stači mať vzdelanie ekonomickeho charakteru a to stači.Takže žiadne zastupovanie kucharky a ani pomoc na kuchyni je tam iba na administrativu .Tak aka je pravda?
Odpoveď boža 2.12.2016 17:36:15

Re: zamestnanci školskeho stravovania

Dobrý deň. Odpoveď nájdete nižšie.
Odpoveď Mgr. Denisa Mackovová EDEN 5.12.2016 06:00:50

Zamestnanci školského stravovania

Dobrý deň. Veľmi pekne ďakujeme za komentár. Nie ste jediná, koho trápi táto téma. Táto situácia sa riešila aj na školení, na ktorom sme sa spolu s vedúcimi školských jedální zúčastnili. V článku vlastne tlmočíme výstup z neho, kde bolo jasne povedané, že odborná a zdravotná spôsobilosť je potrebná. Rozprúdila sa diskusia. Čo keď mám brigádničku a pomáha mi s administratívou. No ak neprichádza do styku s jedlom, tak je to v poriadku. Na administratívnu prácu naozaj toto potvrdenie potrebné nie je. Výnimkou boli azda študenti hotelových akadémií, u ktorých sa predpokladá, že túto odbornú spôsobilosť majú aj bez potvrdenia, nakoľko študujú v gastronómii. Bolo však zdôraznené, že ktokoľvek pracuje s jedlom túto odbornú spôsobilosť musí mať. Bohužiaľ, nič viac a nič menej Vám povedať neviem, či existujú nejaké výnimky a podobne. V prípade otázok ma prosím kontaktujte mailom na info@edensj.sk a spolu sa pokúsime dopátrať hlbšej odpovede.
Odpoveď Mgr. Denisa Mackovová EDEN 5.12.2016 05:57:33

kuchárka

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, akým spôsobom by sa dalo riešiť, že vedúca školskej jedálne podľa svojho konania určite nemá odborné znalosti a vzdelanie v odbore. Bola na svoju pozíciu dosadená od zriaďovateľa. Prosím poraďte kam sa obrátiť aby niekto preveril jej znalosti. ďakujem.
Odpoveď kuchárka 10.10.2017 12:16:23

Re: kuchárka

Dobrý deň. Ďakujeme za komentár. Vašu otázku preberiem s pani metodičkou, s ktorou spolupracujeme a dám Vám vedieť. Preto bude najlepšie, ak sa mi ozvete mailom na info@edensj.sk a spolu sa pokúsime nájsť odpoveď na Vašu otázku.
Odpoveď Mgr. Denisa Hajdúková EDEN 10.10.2017 12:55:31

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti