EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Novinky

19
Apríl
2016

Detská obezita - Nočná mora všetkých rodičov

Pridané: 19.4.2016 07:30:00

Detská obezita - Nočná mora všetkých rodičov Detská obezita je strašiakom všetkých mám a samozrejme aj otcov. Avšak, aj napriek tomu mnohí rodičia robia zásadné chyby pri formovaní stravovacích návykov svojich detí. Vedúce školských jedální a kuchárky i odborníci, ktorí majú na starosti školské stravovanie sa snažia zachrániť, čo sa dá. Snažia sa zaraďovať do jedálnych lístkov čo najzdravšie recepty, skúšajú nové hodnotné potraviny, dbajú o správnu výživu svojich stravníkov. A namiesto toho, deti obedy odnášajú nedotknuté, po odchode zo školskej jedálne si kúpia sladkosť v obchode alebo nejaký hamburger v rýchlom občerstvení, doma na večeru dostanú pizzu či hranolky a všetka snaha ozdraviť školské stravovanie tak prichádza nazmar. My sme sa rozhodli pomôcť vám šíriť posolstvo o nebezpečnosti detskej obezity aj medzi rodičov. Zdieľajte preto tento článok, aby vaša snaha o ozdravenie stravy detí nevyšla nazmar.

Čítajte viac... Komentáre: 0

14
Apríl
2016

Prejedanie sa

Pridané: 14.4.2016 12:30:00

Prejedanie sa Keď sa hovorí o poruche príjmu potravy, väčšinou sa nám v mysli vybaví odmietanie jedla. No aj prejedanie sa patrí do tejto skupiny. Na tomto mieste však nebudeme hovoriť o chorobnom prejedaní, ale o „žravosti“ a o závislosti na sladkom, ktorú pozná každý jeden z nás. Bojujeme s ňou cez vianočné sviatky, zápasíme s ňou na rôznych oslavách a je pre nás lákadlom cez víkend, keď sa rozhodneme trochu prekročiť inak prísne stravovacie pravidlá. Prejedanie sa nie je zdravé, to vieme všetci. Ale prečo? Čo sa deje s naším telom? Je to dôležité pochopiť, pretože len vtedy, keď my, ako dospelí, pochopíme v čom tkvie nebezpečenstvo prejedania sa, dokážeme správne usmerniť aj deti, aby nešli v našich stopách, ale vybrali si cestu zdravšieho životného štýlu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

07
Marec
2016

Medzinárodný deň žien

Pridané: 7.3.2016 12:00:00

Medzinárodný deň žien Deň 8. marec je všetkým známy ako Medzinárodný deň žien. Na úvod si povieme niečo o historickom pozadí tohto sviatku. Potom Vám prezradíme, ako je možné ženy obdarovať jedlom, pritom nepodporiť ich večerné prejedanie sladkosťami a v prvom rade im originálnosťou vyčariť úsmev na tvári. Pre vedúce školských jedální a kuchárky zas môže byť tento článok inšpiráciou čím obdarovať žiačky, aby sa na chvíľu cítili ako ženy a zároveň aby, do seba dostali pár vitamínov naviac. Neviete, aký darček máme na mysli? To sa dozviete v našom článku.

Čítajte viac... Komentáre: 0

30
November
2015

Advent na tanieri

Pridané: 30.11.2015 12:15:00

Máme za sebou druhú adventnú nedeľu. Na svojich doma vyrobených adventných vencoch, často aj s kuchynskou tematikou, sme si zapálili prvú sviečku. Rady, tipy a triky ako vyrobiť adventný veniec, ktorý by skrášlil školskú jedáleň a nádherne ozdobil každý kuchynský stôl, sme priniesli v predchádzajúcom článku. Veríme, že naše návody vedúce školských jedální inšpirovali a spolu so svojimi žiakmi vytvorili pekné dekorácie a spríjemnili si tak začiatok adventného obdobia, ktoré je charakteristické stíšením a pôstom. Aspoň tak advent prežívajú veriaci. No pre každého sa tieto štyri predvianočné týždne spájajú s prípravou na Vianoce. Pečieme vianočné pečivo, nakupujeme darčeky pre svojich blízkych, upratujeme a pod. Tento rok počas adventného obdobia môžete na našej stránke nájsť zaujímavosti o období, ktoré práve prežívame, ale tak isto aj recepty na tradičné vianočné cukrovinky, rady ako sa zdravo stravovať aj počas Vianoc a návod ako vytvoriť v posledný školský deň vianočnú atmosféru aj na tanieri. Začneme tým, ako sa stravovať počas adventu.

Čítajte viac... Komentáre: 0