EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Novinky

25
Október
2017

Svetový deň cestovín

Pridané: 25.10.2017 08:00:00

Svetový deň cestovín Dnes je rozhodnuté, čo budete mať na obed alebo večeru. Špagety, široké rezance, penne, vrtuľky, farfalle, tortellini, tagliatele, rezance, motýliky, makaróny, lasagne či niťovky. Najlepší spôsob ako osláviť dnešný Svetový deň cestovín.

Čítajte viac... Komentáre: 0

16
December
2016

Jedlé vianočné ozdoby

Pridané: 16.12.2016 15:15:00

Jedlé vianočné ozdoby Čo všetci milujeme na Vianociach? Sladké dobroty a vianočný stromček. Čo tak to tento rok spojiť do jedného a urobiť si stromček s jedlými ozdobami? Navyše, robenie si vlastných ozdôb sa môže stať peknou vianočnou tradíciou, pretože aj deti ju budú milovať. Prinášame vám pár jednoduchých i trošku náročnejších tipov, ako si jedlé vianočné ozdoby vyrobiť v pohodlí domova.

Čítajte viac... Komentáre: 0

08
Apríl
2016

Domáca výroba cestovín

Pridané: 8.4.2016 14:30:00

Domáca výroba cestovín V jednom z minulých článkov sme vám sľúbili, že vám poradíme, ako si doma urobiť tie najchutnejšie cestoviny. Vieme, že v školskej jedálni pre výrobu vlastných cestovín nie je priestor a ani možnosť, no možno uvažujete nad tým, ako svojím stravníkom pri príležitosti dňa otvorených dverí alebo oslavy založenia školy, ukázať ako sa cestoviny robia. Keď budete najbližšie prezentovať prácu svojej školskej jedálne počas nejakého programu, ktorý bude organizovať vaša škola, môžete v priamom prenose vyrobiť chutné domáce rezance, prípadne tento recept vyskúšať doma a pri slávnostnej recepcii alebo oslave podávať vývar s domácimi rezancami. Vaši hostia takúto snahu určite ocenia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Apríl
2016

Tipy a triky pri varení cestovín

Pridané: 6.4.2016 13:00:00

Tipy a triky pri varení cestovín Cestovín je nespočetné množstvo. Majú rôzny tvar i veľkosť. Každá cestovina sa hodí na niečo iné, čomu sa tiež budeme v jednom z nasledujúcich článkov venovať, no pred tým, ako vás oboznámime s cestovinami od výmyslu sveta, predstavíme vám pár rád, tipov a trikov, ako túto božskú surovinu pripraviť čo najlepšie. Kráľovstvom cestovín je určite Taliansko. Niet azda žiadny tvar, ktorý by Taliani nezvečnili v podobe cestoviny. A keďže sú na cestoviny takí odborníci, pozrime sa, aké rady by nám pri príprave cestovín dal rodený Talian ako ich milovník.

Čítajte viac... Komentáre: 0

04
Apríl
2016

Tajomstvá cestovín

Pridané: 4.4.2016 13:45:00

Tajomstvá cestovín Cestoviny sú súčasťou našich jedálnych lístkov aj vďaka tomu, že ich je obrovské množstvo. Samozrejme, v ďalších článkoch sa budeme podrobne venovať jednotlivým tvarom cestovín a poradíme vám, ako ich najlepšie pripraviť a čo sa k jednotlivým druhom najlepšie hodí. Dnes vám však priblížime cestoviny z trochu širšieho hľadiska. Pozrieme sa na ich históriu a samozrejme aj na to, ako sa vyrábajú dnes. A neobídeme ani pozitíva a negatíva tejto potraviny, pretože o cestovinách sa v súčasnosti veľmi veľa hovorí, ale na druhej strane sa o nich veľmi málo vie.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti