EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Novinky

14
Február
2017

Pár zaujímavostí o múke

Pridané: 14.2.2017 14:57:32

Pár zaujímavostí o múke Múku pokladáme za úplne prirodzenú súčasť našej stravy. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, kde všade sa múka nachádza a ako nás ovplyvňuje. Faktom však je, že múka kráča s človekom ruka v ruke už veľmi dlhú dobu. A čo je najzaujímavejšie, všetko to začalo celozrnnou múkou, ku ktorej sa vraciame aj dnes.

Čítajte viac... Komentáre: 0

07
Apríl
2016

Kde sa deti stravujú zdravšie?

Pridané: 7.4.2016 15:15:00

Kde sa deti stravujú zdravšie? V článku o tom, ako deti prekračujú odporúčané množstvo soli a aké to môže mať následky na ich zdravie, sa objavila informácia, že deti predškolského veku žijúce na vidieku majú tendenciu viac dosáľať svoje jedlá ako deti žijúce v meste. To nás priviedlo k otázke, či sa deti v meste stravujú zdravšie ako na vidieku a či sú teda medzi týmito typmi stravovania nejaké štatisticky významné rozdiely. Medzi bývaním na dedine a v meste totiž už nie je taký rozdiel, ako kedysi. Stravovanie na vidieku sa tiež už nemusí tak razantne líšiť ako v minulosti, pretože v dnešnej dobe, ak niekto býva na dedine, ešte neznamená, že má doma obrovské role a statok. Každopádne, ak rodina pestuje vlastné ovocie a zeleninu, chová vlastné sliepky, prasiatko či králiky, stravovanie takejto rodiny je určite zdravšie v porovnaní s rodinou, ktorá si kupuje pesticídmi ošetrené ovocie a zeleninu a mäso z pochybných zdrojov.

Čítajte viac... Komentáre: 0

21
Marec
2016

Tradičné veľkonočné koláče z celého sveta

Pridané: 21.3.2016 09:06:49

Tradičné veľkonočné koláče z celého sveta Rozhodli sme sa pre vás nájsť recepty na tradičné veľkonočné koláče, aby ste si ich mohli upiecť aj doma. Čo tak vyskúšať grécku baklavu, poľský sladký chlieb Kulich, taliansku Colombu alebo poľský tvarohový Sernik? Samozrejme vám ponúkame aj klasický veľkonočný koláč, ktorý je pod rôznymi názvami známy po celom Slovensku. Má typický guľatý tvar, najčastejšie tvarohovú plnku a je známy ako na východe, tak i na západe. Prinášame Vám však aj tip priamo pre vašich stravníkov, na ktorom si určite pochutnajú a okrem toho im pripravíte niečo tradičné, veľkonočné a slovenské.

Čítajte viac... Komentáre: 0