EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Novinky

13
September
2017

Optimizmus, dobrá nálada a ... ČOKOLÁDA

Pridané: 13.9.2017 07:15:00

Optimizmus, dobrá nálada a ... ČOKOLÁDA Dňa 13. septembra si každoročne pripomíname Medzinárodný deň pozitívneho myslenia a čokolády. Nie je to náhoda, pretože čokoláda s dobrou náladou úzko súvisí. Je totiž zdrojom endorfínov. Tieto látky v nás dokážu vyvolať chemickú reakciu, ktorá sa prejavuje pocitmi šťastia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

11
Júl
2016

Čokoláda ako liek

Pridané: 11.7.2016 09:15:00

Čokoláda ako liek Už vieme, že druhov čokolád je veľmi veľké množstvo. Môžeme si vybrať z horkej či mliečnej skombinovaných s ovocím, orechmi alebo aj niečím menej tradičným, ako sú kryštalizované lupene kvetov, bylinky alebo semienka, v exotickejších krajinách prípadne aj zelenina. V záplave rôznych príchutí si určite každý nájde taký druh čokolády, ktorý mu bude chutiť a preto sa niet čomu čudovať, že v priemere zjeme asi 8 kíl čokoládových výrobkov ročne. Aj vám sa to zdá príliš malé číslo? Čokoládu naozaj jeme vo veľkom. Samozrejme, najlepšie by bolo, keby sme jedli len kvalitné druhy čokolád s vysokým obsahom kakaa. Okrem toho, že čokoláda výborne chutí, má aj mnohé pozitívne účinky, avšak len v tom prípade, že si pochutnávame na kvalitnej horkej čokoláde a jeme ju v primeranom množstve. Vlastne by sme si ju mali skôr vychutnávať ako jesť.

Čítajte viac... Komentáre: 0

06
Máj
2016

Müsli a cereálie sú lepšie než...

Pridané: 6.5.2016 14:30:00

Müsli a cereálie sú lepšie než... Azda neexistuje spomedzi nás nikto, kto by nemal rád sladkosti, cukrovinky a múčniky. Všetci ale vieme, že by sme mali ich konzumáciu obmedzovať predovšetkým kvôli vysokej kalorickej hodnote. U detí obidve vety platia dvojnásobne. Deti sa však sladkého nevedia zdať. Rodičia chcú urobiť deťom radosť a v snahe nájsť niečo zdravšie, čo by ich zdraviu tak veľmi neublížilo, siahajú po müsli tyčinkách alebo sladkých cereáliách do mlieka. Je to však správne? A ak áno, je každá müsli tyčinka pre deti vhodná? A sú každodenné sladké raňajky z dlhodobého hľadiska pre dieťa prospešné?

Čítajte viac... Komentáre: 0