EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Týždeň plačúcich očí v školských jedálňach

Pridané: 27.6.2016 13:45:00

27 Jún 2016

Posledný týždeň školského roka (27.6. – 1.7.2016) bol vyhlásený za Týždeň plačúcich očí nad platmi nepedagogických zamestnancov. Ak sa chcú zamestnanci školskej jedálne zapojiť do Týždňa plačúcich očí, vytlačia si plagátik z prílohy a vyložia si ho všade na viditeľné miesto, napríklad na vchod do školy, na chodbách školy, pri výdajnom okienku a všade, kde je to len možné. Ďalej sa každý nepedagogický zamestnanec oblečie do čierneho trička. Kuchárky a zamestnanci kuchýň musia samozrejme dodržať základné hygienické predpisy a tričko musí byť na 100% čisté. Ak sa do akcie zapája školská jedáleň, do čierneho trička sa musia obliecť všetci zamestnanci. Ak je v kuchyni 5 kuchárok, 5 kuchárok si dá čierne tričko. Zo solidárnosti a ako znak podpory si čierne tričko môžu obliecť aj pedagogickí zamestnanci.

Prinášame Vám reakcie od samotných vedúcich školských jedální a kuchárok, ktoré sa tak isto rozhodli zapojiť do tejto akcie.

MŠ Paletko Vrútky

Do protestu sa zapojil aj kolektív Materskej školy Paletko na ulici Francúzskych partizánov vo Vrútkach. Pre kompetentných majú aj odkaz.

MŠ Paletko

MŠ SNP 27 Handlová

Týždeň plačúcich očí sa rozhodli podporiť aj zamestnankyne Materskej školy v Handlovej. 

MS SNP 27 Handlová

MŠ Margarétka Vrútky

Dobrý deň, rozhodli sme sa zapojiť do akcie "Týždeň plačúcich očí", zapojili sme sa celý kolektív, aj s pedagogickými zamestnancami. Zasielame fotografiu ako dôkaz o zapojení sa do celoslovenskej kampane pre podporu zvýšenia platov pre nepedagogických zamestnancov.

MŠ Margarétka

ZŠ s MŠ s VJM Ipeľský Sokolec

Dobrý deň, aj my sme prejavili súhlas s Týždňom plačúcich očí a pracovali sme v čiernych tričkách. Posielam Vám fotografiu nášho celého kolektívu (kuchárky, upratovačky, vedúca ŠJ). Vedúca ŠJ, Zuzana Tóthová

Ipeľský sokolec

ZŠ s MŠ Očová

Týždeň plačúcich očí odštartoval aj v Očovej. Som rada, že niekto bojuje aj za nás,lebo je to naozaj smutné, že tak náročná profesia ako práca kuchárok a iných profesii sú na zaplakanie. Snažíme sa prácu vykonávať svedomite a ďaleko nad rámec našej náplne práce.Týka sa to práce ako rôzne akcie školy, rôzne ochutnávky, kde sa musí zvládnuť nie len navariť obed, ale spraviť niečo navyše.Práce stále pribúda, ale platy nie. Týždeň sme začali ako ináč ako v čiernych tričkách a dúfame, že nie zbytočne. Posielam aj fotto. S pozdravom Cencerová (vedúca ŠJ).

ZŠ s MŠ Očová

SOŠ Akademická Banská Štiavnica 

Dobrý deň, dnes sme prejavili súhlas s Týždňom plačúcich očí a pracovali sme celý kolektív v čiernych tričkách. Chcem Vám prejaviť veľké ďakujem, že niekto myslí aj na nás. Posielam Vám fotografiu nášho celého kolektívu.

S pozdravom Búziková vedúca ŠJ

SOŠ Akademická BS

ŠI PaSa Turčianske Teplice

Dobrý deň,veľmi pekne ďakujeme za podporu zvýšenia platov nepedagogickým zamestnancov, zapájame sa do Týždňa plačúcich očí, ale ten najväčší plač príde po vypočítaní dôchodku po 30 a viac ročnej praxi.... Posielame aj foto nášho kolektívu.

ŠI PaSa Turčianske Teplice

MŠ Morovnianska cesta Handlová

Aj my sme sa zapojili do akcie. Podporili nás aj deti a aj niektorí učitelia. 

MŠ Morovnianska cesta

MŠ Morovnianska cesta Handlová

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti