EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Rodičia sa sťažujú na pitný režim svojich detí

Pridané: 26.4.2016 12:30:00

26 Apríl 2016

V poslednej dobe sa stále viac a viac hovorí o dôležitosti pitného režimu. Začínajú si to uvedomovať aj rodičia a viac sa starajú o pitný režim svojich detí. Preto sa objavili požiadavky, aby deti, a to predovšetkým v materských školách, dostávali na obed len pitnú vodu. Jedna z vedúcich materskej školy, v ktorých sa takáto požiadavka objavila, situáciu vyriešila nasledovne. Deti v materskej škole majú samozrejme zabezpečený pitný režim. K dispozícii majú čaj a vodu a dieťa má teda na výber. Takto vyhovela obom stranám rodičov, pretože oproti tým, ktorí chcú k obedu čistú vodu ešte stoja tí, ktorí chcú, aby ich deti pili čaje a sirupom ochutenú vodu. Ako teda vyhovieť obom stranám? Konala táto vedúca správne?

Rodičia sa sťažujú na pitný režim svojich detí

Pitnej vode by sme sa samozrejme nemali brániť, pretože dokáže najrýchlejšie zahasiť smäd. Vhodné je k obedu podávať napríklad citronádu a vtedy nie je problém dať na stôl aj džbán s čistou vodou a pár prázdnych pohárov naviac. Čistá pitná voda je dnes dosť preferovaná a čo je výborné, dá sa celkom chutne ochutiť aj bylinkami. Svet znova objavuje tajomstvo vody. Voda však má tú nevýhodu, že nemusí vyzerať vábne a deti ju môžu odmietať. No stačí pridať kúsok ovocia, nejaké bobuľky, lístok bylinky a voda nielenže bude pekne vyzerať, ale v prvom rade bude aj dobre chutiť.

Čistá voda, pramenité a minerálne vody sú najlepšie na zahasenie smädu. Okrem toho je ich pravidelné pitie aj v súlade s výživovými odporúčaniami a tiež pomáha bojovať proti obezite, čo sa o rôznych colových nápojoch a sladených limonádach nedá povedať. Preto je vhodné k obedu podávať rôzne ochutenú vodu, napríklad čerstvým ovocím alebo mätou. A keď bude k dispozícii aj čistá voda v džbánoch, všetky mamičky by mali byť spokojné. 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti