EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Oslávili 30 rokov

Pridané: 6.6.2016 12:00:00

06 Jún 2016

Pri príležitosti 30. výročia existencie Základnej školy s Materskou školou na ulici Jána Valašťana Dolinského v Martine sa v priestoroch tejto základnej školy 3. júna 2016 uskutočnil bohatý slávnostný program, ktorého sa zúčastnili tí najmenší, aj tí, ktorí sa už pomaly budú s touto školou lúčiť. Po kultúrnom programe nasledovala slávnostná recepcia. Občerstvenie pripravili zamestnankyne školskej jedálne v spolupráci s významným hosťom, s finalistkou kulinárskej súťaže MasterChef Lenkou Mišiakovou.

Oslávili 30 rokov

Niečo z tohto významného dňa vám prinášame v nasledovných riadkoch. Snažili sme sa fotografiami zachytiť predovšetkým slávnostnú atmosféru tohto dňa.

Celá škola bola vyzdobená výtvarnými prácami žiakov s rôznou tematikou, tablami súčasných i starších žiakov, fotografiami učiteľských kolektívov počas celej histórie školy a nástenkami s mnohými zaujímavosťami. Aj vstup do školy bol slávnostne vyzdobený a veľký nápis vítal všetkých účastníkov osláv.

Tridsiate výročie

Každého vzácneho hosťa, ktorý bol alebo je nejako spätý s touto školou pri dverách uvítali žiačky a obdarovali ho na pamiatku medovníčkami a slávnostným programom v tlačenej verzii.

Perníčky

Slávnostný program pri príležitosti 30. výročia existencie základnej školy bol rôznorodý a zapojil takmer všetky vekové kategórie. Hoci sa nad hlavami hostí zbiehali čierne mraky, počasie nakoniec vydržalo a všetci čestní pozvaní si tak mohli pozrieť rôzne tanečné čísla na modernú i ľudovú hudbu. Okrem hudobných a tanečných čísel nám žiaci predstavili svoj talent na bojové umenia, gymnastiku a scénické tance.

Vystúpenia menších žiakov

Starší žiaci sa predstavili v tanečnom čísle a zaspievali na záver programu aj školskú hymnu. Je veľmi chvályhodné, že rovnako ako deti, ktoré mali z toho určite najväčšiu radosť, do slávnostného programu sa zapojili aj starší žiaci, pre ktorých bol možno tento program zároveň aj rozlúčkovým.

Vystúpenia starších žiakov

V slávnostnom programe sa nezabudlo ani na pani kuchárky, ktoré dennodenne pripravujú žiakom obedy a vieme, že za jedným chutným obedom je veľa práce, a to nielen v kuchyni. Žiaci piateho ročníka sa naučili báseň v ruskom jazyku s názvom Čo bolo na obed. Prostredníctvom pripravených kresieb si aj hostia mohli zopakovať pár slovíčok z mladosti.

Čo bolo na obed

Po programe nasledovala slávnostná recepcia. Finalistka kulinárskej súťaže MasterChef  Lenka Mišiaková pripravila v spolupráci s kolektívom školskej jedálne pre hostí fantastické pohostenie. Syrové misy, mäsové rolády, špízy, šaláty, jednohubky, grilovanú zeleninu, marinované mäsko i niečo pre vegetariánov. Proste dobroty, ktoré bežne na náš stôl nepatria a len tak sa po nich zaprášilo.

Pohostenie

Aj dezerty stáli za nejaké to kilečko navyše. Najväčší úspech mali snehové  pusinky, maková minitortička a kakaový košíček s ovocím.

Dezerty

Samozrejme, nemohla chýbať ani torta s logom školy. Každý sa pri torte zastavil a obdivoval toto dielo, ktorého slávnostným zapálením sa v skutočnosti odštartovala oslava.

Torta

Riaditeľ školy nezabudol menovite poďakovať všetkým sponzorom. Jedným z nich je aj EDEN Krupina. So školou máme dlhodobú spoluprácu. Samozrejme nič z tohto by nevzniklo bez úsilia pani kuchárok, ktoré sú škole oddané celým srdcom. O tom svedčí aj nástenka, ktorá bola umiestnená v priestoroch školy a priblížila dlhú históriu školskej jedálne žiakom i ostatným návštevníkom, ktorí si tak isto mohli pozrieť priestory školy. Bola pripravená aj videoprezentácia.

Poďakovanie kuchárkam

Pani kuchárky si určite pochvaľovali, že svoje jedlá mohli pripravovať spolu s finalistkou súťaže MasterChef Lenkou Mišiakovou, ktorá sa okrem iného ochotne fotila s hosťami, rozdávala okolo seba nielen autogramy, ale predovšetkým úsmevy. A samozrejme chutné jedlo.

Finalistka súťaže MasterChef

Finaliska súťaže MasterChef

Lenka ako finalistka súťaže tvrdí: „Do šou som sa prihlásila, lebo ma zaujíma názor odborníkov. Mám rada nielen varenie, ale foodstyling na tanieri, prezentáciu jedla a myslím si, že som v tom dobrá."

Ako laici môžeme povedať, že je dobrá naozaj v oboch, aj vo varení, aj v servírovaní jedla. Posúďte sami.

Servírovanie

 

Servírovanie

Servírovanie

Servírovanie

Samozrejme, riaditeľ školy vo svojom príhovore nezabudol poďakovať všetkým zamestnancom a žiakom materskej školy a tiež všetkým zamestnancom a žiakom základnej školy, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu osláv 30. výročia školy. Rovnako pán riaditeľ menovite poďakoval všetkým organizáciám a jednotlivcom, bez ktorých by slávnostná recepcia nemohla vzniknúť a všetkým rodičom a priateľom školy za priazeň a podporu.

Poďakovanie riaditeľa

 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti