EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Mlieko a školopovinné deti

Pridané: 27.9.2017 08:15:00

27 September 2017

O pití mlieka v školách sa hovorí veľmi často. Na niektorých školách majú deti k dispozícii mliečny automat alebo si môžu zakúpiť mliečnu desiatu. Ako sa s touto výzvou dokážu vysporiadať samotné deti? Využívajú mliečnu desiatu?

Mlieko a školopovinné deti

Niektoré deti majú k dispozícii mliečnu desiatu, ale nie z automatu. Pani kuchárky im k nátierkami pripravia napríklad kakao, mlieko alebo deťmi obľúbenú bielu kávu. Nie na každej škole je to však také ružové. Niekde deti nemajú možnosť zakúpiť si desiatu, ktorá by bola pripravovaná priamo v školskej jedálni. Dokonca nemajú ani možnosť zakúpiť si niečo v mliečnom automate. V priestoroch školy však často býva zriadený bufet. Avšak o jedle, ktoré ponúka, by sme mohli dlho diskutovať. Predražené sýtené limonády, bagety s neskutočne dlhou dobou spotreby. V takomto prípade mnohí rodičia pripravujú pre deti desiatu sami.

desiata

Niektorí rodičia dokonca ani nie sú zástancami mliečnych automatov. Mlieko v ňom je totiž o dosť drahšie a okrem toho aj veľmi studené. Na desiatu tak deťom zabalia nejaké ovocie, zeleninu a pečivo a mlieko v dostatočnom množstve dostávajú doma.

Mlieko doma

Na druhej strane sú tí rodičia, čo si mliečny automat nejdú vynachváliť. Deti si prostredníctvom karty môžu kúpiť krabicové mlieko, dokonca aj ochutené. Dieťa však nedostane peniaze priam do ruky, a tak ich nemôže minúť za nezdravú desiatu a sladkosti v bufete.

Mliečko

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre