EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Jarné prázdniny

Pridané: 15.2.2016 09:00:00

15 Február 2016

Začali sa jarné prázdniny. Ako prví sa zo školských lavíc vytratia žiaci východného Slovenska, presnejšie Košického a Prešovského kraja. Budú nasledovať západoslovenské kraje (Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj) a poslední si oddych užijú žiaci na strednom Slovensku, a teda v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Jarné prázdniny trvajú týždeň a platia pre žiakov základných i stredných škôl. Deti materských škôl túto zmenu nepocítia a ani rodičia sa nemusia starať o to, kam svojho drobca umiestnia. Materské školy počas jarných prázdnin fungujú celkom normálne.

Niektorí rodičia však môžu mať problém, pretože sú v práci a riešia problém, kam dať svoje deti a ako sa im postarať o program. Od toho sú tu napríklad centrá voľného času, ktoré deťom tradične spestrujú jarné prázdniny bohatým programom. Väčšinou je však počet detí obmedzený a je teda potrebné dopredu si rozmyslieť, či chceme svoje dieťa umiestniť do takéhoto zariadenia a nahlásiť ho tam.

Mnohé školy práve jarné prázdniny využívajú na lyžiarske výcviky. Deti si utužia svoje vzťahy v kolektíve a môžu sa dostať do prostredia a k činnosti, ktorá by im inak nebola prístupná. Vyzerá to však tak, že tento rok počasie lyžiarskym výcvikom nepraje.

Samozrejme, niektorí rodičia sa rozhodnú jarné prázdniny spojiť s dovolenkou a idú spolu so svojimi ratolesťami do hôr, užiť si posledné zimné radovánky, samozrejme ak to počasie dovolí. Tento rok mnohí radšej využijú možnosť, užiť si týždeň v termálnych kúpeľoch. Mnohé deťom ponúkajú atraktívny program a zábavu a pre rodičov zasa relax a oddych.

Vo väčšine prípadov nebude v prevádzke ani školská jedáleň. To znamená, že aj o stravu sa musia postarať rodičia. Aj počas prázdnin by mali dbať na správnu výživu svojich detí. Samozrejme, asi ťažko dieťaťu po výstupe na horskú chatu nanútite zeleninový šalát a grilované mäso. Bude prahnúť po buchtách na pare. Aj deti môžu poľaviť vo svojom pracovnom tempe, zvykoch i v učebnej osnove dňa. Od toho sú jarné prázdniny, avšak treba dať pozor, pretože deti si majú oddýchnuť, načerpať nové sily, ale v žiadnom prípade nesmú úplne zdivieť. 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti