EDEN Školské jedálne

045/ 55 11 397 alebo 045 / 55 19 373

Späť

Indiánsky deň detí

Pridané: 13.6.2016 13:15:00

13 Jún 2016

Mesiac jún je časom, keď sa v školách a materských školách organizujú rôzne podujatia ako pre žiakov a deti, tak aj pre ich rodičov. Na jednom takomto podujatí sme sa zúčastnili aj my a rozhodli sme sa vám túto čarovnú atmosféru z Materskej školy na Sásovskej ceste 21 v Banskej Bystrici priblížiť písmom i fotografiami. Dňa 10. júna sa tu totiž odohral Indiánsky deň detí.

Indiánsky deň detí

Pre deti bol pripravený bohatý program, aby sa nenudili, napríklad si spolu so svojimi rodičmi mohli vyrobiť rôzne indiánske symboly a predmety. Zábava samozrejme čakala aj na rodičov, ktorí sa mohli pri takejto neformálnej príležitosti stretnúť, porozprávať sa medzi sebou i s učiteľkami a vidieť svoje deti v ich blízkom kolektíve. Pre deti bol samozrejme prichystaný obed a pre rodičov grilovačka.

Deti mali samozrejme z tohto dňa najväčšiu radosť. Najviac ich potešilo, že sa mohli vyobliekať ako malí Indiáni. Hlavy im zdobili veľké čelenky s orlími perami, dievčatá mali jemnejšie vyšívané čelenky a vlásky spletené do vrkočov alebo len tak voľne spustené na pliecka. Kostýmov tu bolo ako na módnej prehliadke. Veď posúďte sami.

Malá Indiánka

Malá Indiánka

Malý Indián

Malý Indián

 

Malá Indiánka

Pre deti bol prichystaný celodenný program. Aj areál školy bol vyzdobený do indiánskeho štýlu. Deti sa mohli pohrať v tradičnom indiánskom vigvame alebo posedieť na zvieracej koži pod indiánskym totemom. Počas celého dňa si vyrábali rôzne ozdoby, indiánske symboly, čelenky a rôzne iné suveníry.

Program

 

Program

Na konci dňa bola pripravená aj rozlúčka s predškolákmi, ktorí sa už pomaly chystajú do školy. Deti si pripravili pekný program, naučili sa rôzne básničky, zaspievali pesničky a najviac rodičov potešili tanečnými číslami. Na ľudovú nôtu dokonca roztancovali aj deti v hľadisku, ktoré boli síce z celého dňa unavené, ale bolo na nich vidieť, že tanečné číslo sa im veľmi páčilo.

Program detí

 

Program detí

Program

Zábava

Pre deti, ktoré v septembri odchádzajú do školy a čaká ich teda nová etapa života bola na rozlúčku prichystaná aj krásna torta s jedlými fotografiami.

Torta

Pre rodičov bolo pripravené pohostenie v podobe grilovačky. Grilovalo sa mäsko i zelenina, každý si tak prišiel na svoje. Bola to pre rodičov výborná príležitosť ako sa stretnúť s rodičmi ostatných detí, porozprávať sa a vzájomne si aj poradiť.

Rodičovská grilovačka

Aj pre deti bolo samozrejme prichystané občerstvenie a tradičný školský obed. Popoludní si pochutnali na chlebíkoch s nátierkou. Nátierky majú deti celkom radi a je to výborný spôsob ako im do jedálneho lístka prepašovať aj menej obľúbené druhy zeleniny.

Olovrant

Touto cestou nemôžeme vynechať pomoc rôznych dodávateľov. Medzi nimi je aj spoločnosť EDEN Krupina, ktorá do tejto škôlky dodáva mlynské a škrobové výrobky, cukor a cestoviny. Len vďaka sponzorským príspevkom dodávateľov mohlo byť zorganizované aj takéto neformálne stretnutie pri dobrom jedle a v dobrej nálade. Škôlku tento rok navštevuje 83 detí, takže o hladné krky naozaj nebola núdza.

Sponzori

Na záver môžeme ako hostia tejto akcie skonštatovať, že celý učiteľský kolektív so všetkými zamestnancami škôlky pod vedením pani riaditeľky odviedli skvelú prácu a dokonca si vyprosili po predchádzajúcich búrkach a lejakoch aj krásne slnečné počasie ako stvorené pre toto pekné podujatie.

Touto cestou sa chceme poďakovať za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu v nadchádzajúcom školskom roku. 

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti